Turistický vlak Záhoráčik nahradí Bajkbus

Vláčik Záhoráčik - ilustračné foto Zdroj: BSK

Vlak Záhoráčik je pojem, ktorý mnohí z vás poznajú. Z dôvodu opravy železničnej trate nemôže tento rok jazdiť, preto vám Bratislava Region Tourism ponúka jeho dočasnú náhradu – BajkBus. Jeho trasa je takmer rovnaká – z bratislavskej stanice Nivy cez Stupavu až do Plaveckého Mikuláša.

BajkBus má príves pre 30 bicyklov, je teda určený najmä pre cykloturistov. Záhorie ponúka nenáročné chodníčky borovicovými lesmi, či nivou rieky Morava. Pre milovníkov horskej cyklistiky je v malokarpatských kopcoch množstvo trás s krásnymi výhľadmi.

BajkBusom bez bajku?

Šli by ste, len nemáte bajk? Žiaden problém! Dávame vám do pozornosti požičovňu elektro bajkov v Stupave. Požičajte si bajk, prejdite si malebné kopce Malých Karpát, ktoré vám na tých e-bajkoch pôjdu ľavá zadná. 

Viac TU: KRÁSY ZÁHORIA

S Bratislavskou integrovanou dopravou

IDS BK je integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, ktorý prepája viaceré osobné dopravné možnosti v Bratislave a okolí. Či sa už vyberiete objavovať mesto Bratislavu alebo celý región, IDS BK vám ponúka rezerváciu lístka priamo cez ich web alebo ešte jednoduchšie cez ich mobilnú aplikáciu, kde si viete zriadiť rovno aj vlastnú peňaženku. Lístky zakúpené online sú výhodnejšie.

BajkBus jazdí pravidelne každý víkendový deň a deň pracovného pokoja až do konca septembra, v letných mesiacoch bude symbolicky spoplatnený.

Ušetrím na dopravnom, miniem na zážitkoch

Rodinný lístok: Ušetriť na doprave a dať si tri langoše navyše? Počas víkendov a sviatkov sa v IDS BK obyčajný sieťový lístok (lístok, ktorý platí celý deň a v celom regióne) mení na neobyčajný rodinný. V cene lístka môžu cestovať až 2 dospelé osoby a 3 deti/mladiství. Podmienka je len jedna – skupinka sa musí skladať minimálne z 1 dospelej osoby a 1 dieťaťa.

Zdroj: Bratislava Region Tourism