Abeland

Abeland, Lozorno Zdroj: Abeland.sk

Abeland – dedinka remesiel alebo skôr rozprávková dedinka, kde sa môžete každú sobotu (okrem letných prázdnin a zimy) preniesť do iného sveta bez zhonu, stresov a ruchu veľkomesta.

Dedinku vybudovala 10-členná rodina. Nájdete tu mlyn, kostolík, občerstvenie, bylinkovú záhradu, množstvo zvieracích obyvateľov a nechýbajú ani tradičné remeselné dielne.

Dom v korune Javora

Projekt Dom v korune javora navrhol a realizoval Šimon Abel. Projekt bol realizovaný od roku 2019 a dokončený v roku 2020.

Cieľom projektu bolo vytvoriť pomocou prírodných stavebných materiálov zážitkové a jedinečné ubytovanie v korune stromu pre návštevníkov Gazdovskej dedinky Abeland.

Domček je osadný do koruny mohutného javora vo výške 5 metrov od zeme, čo prispieva k jedinečnému zážitku. Interiér domu tvorí asi 18 m. V tomto malom ale útulnom priestore je všetko potrebné. Od malej kuchyne, kúpeľne až po veľkú mäkkú posteľ. V dome sa nachádza aj malé podkrovie s matracmi. Poskytuje tak priestor nie len pre dvoch ľudí, ale aj rodinky s deťmi. Terasa domu navodzuje pocit sedenia v korune javora. Dom je navrhnutý na celoročnú prevádzku, aj s možnosťou kúrenia počas chladných mesiacov. Ku komfortu nechýba voda a elektrická sieť.

Domček je postavený v ekologickom duchu, teda s využitím čo najviac prírodných stavebných materiálov. Využité bolo prevažne drevo smrek a červený smrek, interiér tvoria brezové preglejky a ako tepelná izolácia bola použitá aj ovčia vlna z našich vlastných oviec.

Čajovňa

V dedinke remesiel Abeland pre Vás otvorili aj čajovňu. V podkroví jednej z najväčších ekologických slamených stavieb na Slovensku. Okrem stálej ponuky najrôznejších druhov čajov alebo domácich špecialít, príležitostne organizujú rôzne kultúrne podujatia či degustácie vín.

Vlastnoručne vyrobený interiér z recyklovaných materiálov ponúka pokojné a útulné posedenie v každom počasí. Okrem čajovne sa počas každej soboty v dedinke dejú rôzne tematické programy zamerané hlavne na zachovanie tradičných remesiel, kultúry a stretnutie rodín s priateľmi.

A ako tvrdia obyvatelia Abelandu “Sme tu pre Vás a radi s vami a ak niečo nebude perfektné, tak prepáčte, nie sme profíci, sme len rodina ktorá má veľa nápadov…. a úžasných detí…”

Informácie

Otváracie hodiny:

Sobota: 10:00 – do zotmenia

počas letných prázdnin a zimných mesiacov zatvorené

Vstupné:

Dobrovoľné vstupné

Kontakt:

+421 905 387 063

abel@regionpress.sk

Zdroj: www.abeland.sk