Zimný Tyršák s príjemnou vianočnou atmosférou.

Tyršák, Bratislava

Tyršák sa po krátkej prestávke opäť otvára návštevníkom. Okrem dobrého jedla a pitia sa zameria aj na podporu lokálneho remesla a dizajnu, a tiež udržateľného nakupovania.   

Na mieste, ktoré sa v letnej sezóne spájalo s pieskom, drinkami a leňošením, nájdu návštevníci opäť jedinečnú predvianočnú atmosféru.  

Zimný Tyršák už tradične ponúkne dobré jedlo a pitie. Nebude chýbať predvianočná klasika v podobe bravčovej krkovičky v žemli, kuracích pŕs v žemli, lokší, vareného vína, či punču. Návštevníci si vychutnajú vianočnú klasiku na terasách, ktoré sú kryté a vyhrievané. Pohodlne a bezplatne zaparkujú na dve hodiny na parkovisku hneď vedľa prevádzky.

Zimná edícia však prinesie oveľa viac. Od 17. novembra v spolupráci s O2 a Férová Nadácia O2 si pripomenieme November 1989 výstavou fotografií, ktoré vyrozprávajú ľuďom príbeh slobody. Výstava sa zameriava na zobrazenie rôznych oblastí života, opisuje vývoj slobody v cestovaní, hudbe a filme v podobe časovej osi.

Vďaka spojeniu s ÚĽUV sa na Tyršáku od 17. novembra vystrieda niekoľko výrobcov spolupracujúcich s ÚĽUV-om, ktorí z rôznych kútov Slovenska prinášajú ľudovo umelecké výrobky. Počas celého trvania podujatia si návštevníci budú môcť kúpiť drevené, keramické, drôtené či plstené výrobky, v ktorých sa snúbi tradícia a nadčasovosť.

Novinkou je Bazaar

Novinkou je BAZAAR na Tyršáku, ktorý sa uskutoční 19.11. a 10.12. Predávať sa bude nosené dámske, pánske a detské oblečenie a doplnky. Koncept BAZAARU ako udržateľného nakupovania je budovaný ako dlhodobý event, na ktorý sa návštevníci môžu tešiť aj v letnom období. Do kolobehu medzi ľudí vráti pekné kúsky, ktoré v iných domácnostiach už nenašli svoje využitie.

Námestie je ideálnym miestom pre stretnutia priateľov a rodiny na čerstvom vzduchu, či už ako príjemná zastávka na spoločných prechádzkach po Tyršovom nábreží, alebo priamo na vyhrievaných terasách na Tyršáku. 

Tyršák, Bratislava
Tyršák, Bratislava

Tyršák myslí aj na budúcnosť a preto sa na mieste dôkladne triedi odpad, používajú sa zálohované poháre a kompostovateľný riad.

Zimný Tyršák začal 17. novembra. Otvorený bude vo všedné dni od 15:00 hod. do 24:00 hod. a cez víkendy od 12:00 hod. do 24:00 hod.

Kompletné informácie budú aj naďalej k dispozícii vždy na webe www.tyrsak.sk, na Facebooku a Instagrame.