Slnečné jazerá, Senec

Slnečné jazerá, Senec Zdroj: Mesto Senec

Slnečné jazerá v Senci sú obľúbeným miestom pre letnú dovolenku. Ponúkajú nekonečné možnosti pre vodné aktivity, turistiku a relax.

Vznik a história Slnečných jazier

Slnečné jazerá vznikli v roku 1845 počas bagrovania štrku na výstavbu železnice Bratislava-Galanta. Pôvodne išlo o 5 samostatných jazier, ktoré sa neskôr spojili do jedného s rozlohou 80 ha a hĺbkou až 12 m. Ako prírodné kúpalisko sa jazero začalo využívať v roku 1919 pod názvom Slovenské Tahiti. Súčasný názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960.

Slnečné jazerá, Senec

Rozdelenie areálu a možnosti ubytovania

Dnes má jazero rozlohu vyše 100 ha a areál sa delí na “Sever” a “Juh”. Nájdete tu rôzne možnosti ubytovania od hotelov, penziónov, väčších chát až po chatky a zariadenia turistickej triedy. Okrem toho sú k dispozícii aj dva kempingy priamo na brehu jazera.

Aktivity a atrakcie

Slnečné jazerá ponúkajú široké spektrum aktivít pre každého. Môžete si užiť kúpanie, vodné športy, člnkovanie, rybolov alebo si požičať vodný bicykel či paddleboard. Pre deti je pripravený aquapark s množstvom vodných atrakcií, detské ihriská a tobogany. Nechýbajú ani športoviská ako volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty alebo futbalové ihrisko s umelým povrchom.

Slnečné jazerá, Senec Zdroj: BSK

Podujatia a služby

Počas letnej sezóny sa v areáli organizujú bohaté hudobno-zábavné podujatia. K dispozícii je tiež zdravotná a vodná záchranná služba. Za vstup na jazerá sa vyberá nízke vstupné, prípadne si môžete zadovážiť aj celosezónne permanentky.

Slnečné jazerá sú ideálnym miestom na letnú dovolenku

Jazerá v Senci sú ideálnym miestom pre letnú dovolenku plnú zábavy, športu a relaxu. Vďaka rozmanitým možnostiam ubytovania, aktivitám a atrakciám si tu každý nájde to svoje. Neváhajte a príďte stráviť nezabudnuteľné leto na brehoch týchto jedinečných jazier.

Slnečné jazerá, Senec Zdroj: BSK