Zámok v Malackách sa pripravuje na letnú sezónu

Pálffyovský kaštieľ, Malacky Zdroj: KastielMalacky.sk

Zámok v Malackách, známy aj ako Malacký kaštieľ, opäť otvára svoje brány pre návštevníkov počas letnej sezóny od 1. mája do konca septembra. Návštevníci si budú môcť vychutnať krásy zámku bez potreby vopred sa objednať. Letná sezóna sa začne počas Prvomájových Malaciek a tradične ju ukončí nočná prehliadka celého objektu na prelome septembra a októbra.

Otváracie hodiny

V máji a júni bude zámok otvorený počas víkendov, no od júla až šesť dní v týždni. Počas pracovných dní v máji a júni je možné absolvovať prehliadku po objednaní. Cez letné mesiace júl a august je zámok otvorený od utorka do piatka v časoch 10.00-12.00 h a 14.00-17.00 h, počas víkendov od 13.00 do 17.00 h. Prehliadky začínajú každú polhodinu, pričom posledná prehliadka v dopoludňajších hodinách je o 11.30 h a poobede o 16.30 h. Kapacita jednej skupiny je obmedzená na 25 osôb.

Expozície a výstavy

Stála expozícia venovaná rodu Pálffyovcov je doplnená reprízou výstavy vytvorenej pri príležitosti 400. výročia získania Plaveckého panstva týmto významným rodom. Výstava je súčasťou platenej prehliadky zámku. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na sériu výstav súčasného umenia pod kurátorským dohľadom malackého výtvarníka Mareka Burcla. Výstavy budú otvorené stretnutiami s autormi a neskôr voľne prístupné počas otváracích hodín kaštieľa. Prvá výstava bude sprístupnená už počas Prvomájových Malaciek.

Zámocký park, Malacky Zdroj: OOCR Záhorie/Branislav Osuský
Zámocký park, Malacky Zdroj: OOCR Záhorie/Branislav Osuský

Podujatia na nádvorí

Nádvorie zámku je otvorené bez obmedzení počas otváracích hodín a počas bezplatných podujatí. V júli a auguste sa na nádvorí uskutoční Kultúrne leto, program bude zverejnený v priebehu mája.

Zámocký park a vstupné

Zámocký park je otvorený pre verejnosť celoročne. Jeho najväčšou atrakciou je Pálffyovský dub spomienok, ktorý sa vlani stal Stromom roka na Slovensku. Vstupné do zámku je 4 € pre dospelých, 3 € pre študentov, dôchodcov a ZŤP. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Prehliadka parku so sprievodcom stojí 2 €, je však potrebné sa vopred objednať.

Zámok v Malackách ponúka bohatý program

Zámok v Malackách ponúka počas letnej sezóny bohatý program pre všetkých milovníkov histórie, umenia a kultúry. Okrem stálych expozícií a výstav sa návštevníci môžu tešiť aj na rôzne podujatia v rámci Kultúrneho leta. Zámocký park s majestátnym Pálffyovským dubom spomienok je ideálnym miestom na príjemné prechádzky a oddych v lone prírody.