Rozprávková Veľká noc na hrade Červený Kameň

Hrad Červený kameň Zdroj: Región Trnava

Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov, od 29. marca do 1. apríla 2024, otvorí svoje brány SNM-Múzeum Červený Kameň pre unikátne divadelné predstavenie, ktoré oživí jednu z najobľúbenejších rozprávok Hansa Christiana Andersena, „Cisárove nové šaty“. Toto podujatie predstavuje výnimočnú príležitosť pre návštevníkov všetkých vekových kategórií zažiť klasický príbeh v novom, divadelnom šate. A to priamo v historických priestoroch jedného z najkrajších hradov na Slovensku.

Pod réžiou Kataríny Csikmákovej sa táto najoriginálnejšia rozprávka o posadnutosti obliekaním a módou premení na zážitok plný vtipu, fantázie a túžby po zakázanej láske. Okúzľujúca živá hudba a krásne priestory hradného predhradia, kde sa predtým nikdy nehralo, ešte viac umocnia váš zážitok.

Táto adaptácia ponúkne divákom nielen zábavné a poučné posolstvá. Ale aj jedinečnú možnosť prepojiť sa s literárnou klasikou prostredníctvom živého umenia. V rámci predstavení bude kladený dôraz na interaktivitu a zapojenie publika. Tým sa zabezpečí, že každý návštevník odíde s osobným zážitkom.

Podujatie sa koná v idylickom prostredí Múzea Červený Kameň. To je známe nielen svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ale aj ako scenéria pre mnohé kultúrne podujatia. Tie približujú históriu a umenie širokej verejnosti. Divadelné predstavenie „Cisárove nové šaty“ sa tak stáva súčasťou tejto tradície, prispievajúc k obohateniu kultúrneho programu múzea a ponúkajúc návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Súčasťou podujatia budú aj remeselné trhy na nádvorí hradu.

Vstupenky si môžete zakúpiť cez GoOut alebo priamo na mieste. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu sedení sa odporúča zabezpečiť si vstupenky vopred, aby ste si zaručili miesto na tomto jedinečnom podujatí.