Malokarpatské múzeum v Pezinku rozšírilo oddelenie

Malokarpatské múzeum v Pezinku rozšírilo oddelenie. Zdroj: BSK

Bratislavský samosprávny kraj pozýva všetkých obyvateľov aj návštevníkov na prehliadku Malokarpatského múzea v Pezinku.

To sa pýši nielen bohatou expozíciou, ale aj rozšíreným oddelením – debnárskou dielňou. Práve tá sa nedávno obohatila o dva nové exponáty v podobe sudov, ktoré sú dokonalým spojením remeselnej zručnosti a histórie.

Interaktívna cesta za výrobou sudov

Návštevníci majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do zákulisia výroby tradičných sudov. Vylepšená expozícia ponúka interaktívne ukážky, vďaka ktorým sa môžete oboznámiť s náročným procesom, ktorý stojí za tvorbou týchto remeselných diel. Pozrite si detaily a odkryte tajomstvá, ktoré boli v minulosti neodmysliteľnou súčasťou života v regióne.

Smerom k modernizácii a atraktivite

Krajská samospráva sa neustále snaží modernizovať a zvyšovať atraktivitu Malokarpatského múzea v Pezinku. Naším cieľom je, aby ste sa pri návšteve nielen poučili, ale aj prijemne strávili čas. Samospráva s hrdosťou predstavuje tieto novinky, ktoré obohacujú naše zbierky a sú svedectvom o živej tradícii regiónu.

Všetci ste srdečne vítaní, aby ste sa podelili o zážitok z objavovania histórie a remeselného umenia, ktoré je súčasťou nášho kultúrneho dedičstva. Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že tu strávite nezabudnuteľné chvíle,“ pozýva krajská samospráva.

Malokarpatské múzeum v Pezinku rozšírilo oddelenie. Zdroj: BSK
Malokarpatské múzeum v Pezinku rozšírilo oddelenie. Zdroj: BSK